Sankthans-fering på Gran Canaria
FOLKEFEST: Noche de San Juan.
Kanariøyenes feiring av Sankthans / midtsommer, Noche de San Juan, foregår med bål og fest på en rekke strender og i landsbyer rundt omkring på øyene.
På Gran Canaria feires det blant annet på Canteras-stranden i Las Palmas, Playa de Mogan lengst i sørvest, Playa del Inglés, El Pajar, Castillo del Romeral og Cercados de Espino. Følg med på lokale oppslag for å finne festen.
Tusenvis av mennesker strømmer til Canteras-stranden i Las Palmas for å feire Noche de San Juan. Det har tidligere blitt sendt opp fyrkerveri klokken 24 fra seilskolen Real Club Victoria.
På plaza Saulo Torón ved Canteras-stranden blir det folkemusikk og dans ut i de sene nattetimer. Man kan også få med seg fest og underholdning på Plaza de la Musica ved Alfredo Kraus-auditoriet.
På Playa de Mogan kan du få med deg levende musikk, opptredener, bålbrenning og fyrverkeri ved midnatt. Festingen pågår inn i de små timer.